Az Egyesült Államok külügyminisztérium jóváhagyta 32 darab F-35-ös vadászrepülőgép, valamint hajtóművek és egyéb felszerelések lehetséges értékesítését Románia számára, egy 7,2 milliárd dollár értékű üzlet keretében.
A közelmúltban nagy port kavartak azok a kiszivárgott dokumentumok, amelyek állítólag az F-35 vadászrepülőgépre és más érzékeny amerikai fegyverekre vonatkozó technikai információkat tartalmaznak. Egy kínai információbiztonsági szakértő szerint ezek a dokumentumok hitelesnek tűnnek – tudósított a South China Morning Post.
Az amerikai pénzcsapok újranyitása valószínűleg Európát is arra fogja sarkallni, hogy ismét növelje az Ukrajnának nyújtott támogatás mértékét, ugyanakkor jó esély van arra is, hogy Kijev a lőszerkészletek feltöltése után ismét elkezdjen új fegyvertípusokért házalni. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök „bevásárlólistáján” számos olyan eszköz is szerepel, amihez mindezidáig nem jutottak hozzá a csapatok. Ezek közül gyűjtöttünk össze négyet.
Az orosz-iráni stratégiai partnerség az Ukrajna elleni konfliktus óta jelentős mértékben erősödött, amit az iráni delegáció orosz fegyvergyárakba tett látogatása és a két ország közötti katonai technológiai együttműködés is alátámaszt, beleértve a légvédelmi rendszerek és harci drónok terén való kooperációt - számolt be a Washington Post.
A Magyarországon is jelenlévő német Rheinmetall védelmi vállalat azt tervezi, hogy együttműködik a Lufthansával az amerikai F-35-ös vadászgépek gyártásában és karbantartásában.
Amerikai gyártmányú F-35 Lightning II. vadászgépekkel lesz felszerelve a jövőben a cseh hadsereg. A cseh kormány szerdán döntött arról, hogy a védelmi tárca hivatalos tárgyalásokat kezdeményez az Egyesült Államokkal a vadászgépek beszerzéséről – jelentette be Petr Fiala miniszterelnök szerdán Prágában a cseh kormány ülése utáni sajtótájékoztatón.
Svájc ötödik generációs F-35A Lightning II típusú amerikai vadászbombázókat készül beszerezni, még mielőtt a kérdésről népszavazást lehetne tartani.
Sok mindent újra kell számolni.
Megválaszoltuk a legfontosabb kérdéseket.
Érkezik a segítség a gazdálkodókhoz.
Összeáll Kína, Japán és Dél-Korea.
Megszigorítják a száj- és körömfájás elleni védőintézkedéseket.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?
Nagy baj lehet, ha nem sikerül lokalizálni a száj- és körömfájás betegséget.
Sok ínyenc a bárány fejét akarja, sőt igazi különlegességnek számít az állat szeme is.